اعتقادی، فرهنگی، مذهبی، دشمن شناسی و سایبری

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظر سنجی

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
Share


نویسنده :مکبر 1
تاریخ:1393/06/6-00:00

نماز جماعت، هنر اسلام - شماره دوّم

با سلام

     به یاد دارم یه داستانی بود که در آن چند تا پسر، پدر پیرشون در حال مرگ بود و می خواست برای پسرانش وصیّت کند؛ و چه وصیّتی کرد: به هر کدامشان گفت بروند و ی تکه چوب بیاورند؛ وقتی آوردند گفت که آن ها را بشکنند. همه ی چوب ها به را حتی شکسته شدند. بعد گفت بروند چند تا چوب دیگه بیاورند اما این دفعه همه ی آن ها را به هم وصل کنند. بعد به یکی از پسرانش گفت: «حالا اونا رو بشکن». آن پسر هم هر چه زور زد نتوانست آن ها را بشکند. بقیه هم نتوانستند. بعد پدر هدف خودش را از این کار برای آن ها گفت و از آن ها خواست تا هرگز از هم جدا نشوند. که وقتی جدا شوند مانند اون چوب هایی که از هم جدا بودند، به راحتی می شکنند و شکست می خورند ولی اگر با هم باشند مثل آن چوب هایی که به هم وصل بودند به سختی می شکنند و شاید اصلا نشکنند.

     شاید قصد اسلام از برپایی نماز جماعت و آن هم در یک مکان این باشد. همین که اگر همه از وضعیت دیگران با خبر باشند، افراد می توانند به یکدیگر کمک کنند. مثلا اگر یکی از افراد یک محله مشکل مالی دارد و نمی تواند پول به دست آورد، آن را در مسجد مطرح می کند. به این شکل افراد یک محله می توانند در حل مشکل مالی آن شخص سهیم باشند. حتی با مقدار پولی ناچیز.

     و بالاخره این که این کار بیشتر در مسجد یک محله اتفاق می افتد؛ حتی در حسینینه (امام باره)ی یک محله شاید کمتر بیافتد. چرا در مسجد؟ چرا در ساختمانی با این شکل و شمایل؟:«یک گنبد و دو مناره». چرا؟ مگر این گنبد و مناره چه می کند که مساجد را معمولا به آن شکل می سازند؟ فیلمی را دیدم که در آن یک مسلمان مصری از انرژی ای که سازه های معماری از خود ساطع می کنند، سخن می گفت. بر اساس این فیلم بعضی از سازه ها مانند گنبد و هرم، انرژی از خود ساطع می کنند. با این که ممکن است این فقط عقیده سازنده آن فیلم باشد اما خود من این كه مسجد به انسان انرژی می دهد را احساس كرده ام؛ حال این انرژی به خاطر چی بوده نمی دانم.

     در آن فیلم گفته شد كه انرژی ای كه این ساختمان ها از د ساطع می كنند بسته به اعمالی كه زیر آن ها انجام می شود. مثبت یا منفی است. از این رو می توان فهمید كه چرا ساختمان كاخ سفید در آمریكا به شكل گنبد است. شاید آن ها می خواهند انرژی شیطانی را جذب كنند.

به هر حال این فقط نظر شخصی من است. از این كه حوصله به خرج دادید و این مطلب را خواندید بسیار متشكرم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نویسنده :مکبر 1
تاریخ:1393/06/4-22:26

نماز جماعت، هنر اسلام - شماره یکم

نماز جماعت چیست؟

نماز جماعت در مسجد توحید بوشهر

چرا اسلام بر جماعت خواندن نماز با این شدت تاکید دارد؟و حتی تا جایی تاکید دارد که در دستور نماز گفته سوره "حمد" را بخوانیم که در آن حتی یک بار هم ضمیر مفرد نیامده، بلکه همه ضمیر های آن جمع است؟حتی در سلام نماز هم می گوییم "السلام علینا و ..."؛ چرا ضمیر متکلم مع الغیر این جا آمده است؟آیا این به این معنی نیست که بر جماعت خواندن نماز سفارش می شود؟ خاصیت این جمع بودن و همراه با جماعت بودن چیست که اسلام بر آن تا این اندازه تاکید دارد؟ حتی کسی هم که نماز خود را تنها می خواند  باز هم این ضمیر های مفرد را به کار می برد.

من به نوبه خودم و در حد خودم می خوام به این موضوع بپردازم. لطفا خوانندگان عزیز با نظرات خود حرف های ناقص من را کامل کنند.

شاید مهم ترین دلیل برای جمع خواندن نماز این باشد که مسلمانان برای دیدار با هم دیگر و اطلاع یافتن از حال و احوال دیگر همسایه ها در یک مکان جمع شوند؛ تا شاید اگر کسی مشکلی دارد، به زودی و با یاری دیگر نمازگزاران حل شود. شاید به خاطر همین است که تقریبا در هر محله یک مسجد می سازند.

حالا می تونیم بهتر بفهمیم که چرا به جای کمک یه اداره یا سازمان مثلا به یه فقیر، یکی از بانیان مسجد میکروفون رو می گرفت و به ما اطلاع می داد که مثلا فلان صندوق برای کمک به اون فقیره. یا این که بعد از دعای سلامتی امام زمان (عج) دعاخون برای یه مریض که التماس دعا داشت،  آیه "ام یجیب" می خوند و ما هم تکرار می کردیم.

ادامه دارد.....

نویسنده: و.ب.

منبع: لحظه های آسمانی


دانلود فیلم با لینک مستقیم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات